Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

coomezczyzniepowinnawiedzieckobieta?Przesadą jest wprawdzie traktowanie mężczyzn, jako osobnego gatunku, jednak istnieją pewne elementarne kwestie, które odróżniają działania kobiet i mężczyzn w związku. Dlatego, każda dziewczyna powinna zrozumieć pewien tajemniczy, sprężysty mechanizm, charakterystyczny dla każdego chłopaka… 

 

Co o mężczyźnie powinna wiedzieć każda kobieta?

 

Sprężynkowy mechanizm…

Postępowanie mężczyzn w stosunku do kobiet kierowane jest pewnym mechanizmem. Nie jest on bardzo skomplikowany, i przypomina działanie sprężyny, jak to określił John Gray, autor książki „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus”. Co autor dokładnie miał na myśli? Otóż panowie nie trwają przy swoich partnerkach trwale, a ich nastawienie się ulega zmianom. W pewnych okresach panowie oddalają się od swoich towarzyszek, by później szybkim susem znów znaleźć się bardzo blisko nich. To tak, jak rozciągnąć sprężynę między jednym punktem a drugim, a później ją puścić, by wróciła na swoją pozycję. Rozprężanie i sprężanie jest swego rodzaju cyklem, który odnawia się co jakiś czas.

coofacetachpowinnywiedzieckobiety?

Instynkt małego zdobywcy…

Mężczyźni zachowują się przy tym, jak mali zdobywcy, którzy oddalają się daleko od domu, gdy jednak zobaczą, że całkiem stracili mamusię ze wzroku, szybko do niej umykają. Nawet mężczyźni, którzy są bardzo uczuciowi i oddani swoim partnerkom, potrzebują takiej wyprawy i odskoczni. Jest to coś naturalnego w ich świecie uczuć, wręcz można powiedzieć, że to instynktowny nakaz, który jest związany z ich potrzebą niezależności.
 

Strach kobiet przed utratą partnera…

Panie gdy widzą, ich pan „wybiera się w nieznane”, czyli się od nich odsuwa,  reagują wręcz paniką, gdyż mylnie interpretują to za sygnał, że on definitywnie chce się z nimi rozstać. Kobiety nie potrafią się odsuwać instynktownie od partnera i nie mają takiej potrzeby. Gdy same się oddalają robią to zwykle z tego powodu, że nie czują się szczęśliwe w związku lub rośnie w nich jakiś uraz do partnera. Oczywiście w mężczyźnie również może nagromadzić się wiele negatywnych emocji, przez co będzie coraz bardziej dystansować się od ukochanej. Różnica polega na tym, że nawet jak facet czuje się dobrze z kobietą, musi sobie od niej raz na jakiś czas odpocząć i docenić jej wartość.

Chciałabyś jeszcze lepiej zrozumieć psychikę mężczyzn i zasady budowania związku? Zapisz się na jedno z wyjątkowych szkoleń z zakresu relacji damsko-męskich Perfect Dating.   

Perfect Dating

 

coofacetachpowinnywiedzieckobiety?

Poczucie winy i walka o utraconą pozycję…

W sytuacji gdy mężczyzna nabiera dystansu do kobiety i zaczyna ją traktować chłodno, panie zwykle obwiniają za ten stan siebie. Zaczynają czytać tysiące poradników, jak rozpalić w nim na nowo uczucia, szukają racjonalnych przyczyn, dla których mężczyzna zmienił swe zachowania. Na siłę wręcz próbują zmusić partnera, by wyznał im co zrobiły nie tak, i co powinny jeszcze zrobić, by było jak dawniej. Takie postępowanie przedłuża tylko proces oddalania się emocjonalnego mężczyzny, gdyż kobieta nie pozwala mu osiągnąć tego maksymalnego punktu naprężenia sprężynki, po której powraca ona do swego pierwotnego miejsca. Innymi słowy, to tak jakby mama szła za swoim małym zdobywcą i w połowie drogi próbowała na siłę zaciągnąć go do domu. Jakie uczucia zrodziłyby się w Tobie, gdybyś to Ty była tym małym zdobywcą?
 
coofacetachpowinnywiedzieckobiety?

Inne błędy w zachowaniu kobiet.

Oprócz silnego wywierania presji i stawiania rozlicznych pytań, kobiety popełniają również błąd czekając, aż to partner zacznie rozmowę na temat powstałej sytuacji i swojej zmiany uczuć. Jednak dla mężczyzny, owy problem nie będzie istniał, więc nigdy nie nawiąże do tego w poważnej rozmowie. W kobiecie powodować to będzie coraz większą niepewność i frustrację, aż w końcu albo sama wybuchnie gniewem, albo uzna że partnerowi już na niej nie zależy i pora zastanowić się nad rozstaniem. Kobiety nie sygnalizują też wyraźni same swoich odczuć i przy próbie rozmowy na ten temat nie potrafią określić, o co im tak naprawdę chodzi…
 

Więcej przestrzeni i swobody…

Także, kobiety muszą sobie uświadomić, że jeśli mężczyźnie nie da się pewnego pola swobody i przestrzeni do realizacji indywidualnych celów, nie będzie wstanie odczuć, jaka jest w nim silna potrzeba bliskości. Dlatego nie mogą one w żaden sposób interweniować, bo zostanie odebrane to, jako narzucania się i wywieranie presji, co jeszcze bardziej wzbudzi w nim chęć ucieczki i oddalenia się.
 
Gdy kobieta przetrzyma ten trudny okres, czeka ją niesamowita nagroda, gdyż mężczyzna, z jeszcze większą pasją i zaangażowaniem będzie okazywał jej uczucia. Ważny jest, by w punkcie, w którym mężczyzna powraca nie został odrzucony. Może tak stać się z dwóch powodów. Kobieta  sama poprzez opuszczenie zacznie się oddalać od mężczyzny i nie będzie skłonna go przyjmować z otwartymi ramionami, albo nie da wiary nagłemu przypływowi uczuć i czułości, podejrzewając, że może kryć się za tym np. zdrada.
 
coofacetachpowinnywiedzieckobiety?

Kobiece odczucia na temat oddalenia…

Sami mężczyźni nie mają też do końca świadomości, jak przebiega u nich cały cykl. Nie zdają sobie też sprawy, jak kobiety przeżywają ich zachowanie. Dlatego gdy na nowo zbliżają się do partnerki powinni dać im czas, a zwykle tego nie robią. Dobrze by było więc, by kobieta wytłumaczyła swojemu partnerowi, że potrzebuje trochę czasu, by wejść w nim w zażyłość, bo przez ostatnie miesiące relacje uległy ochłodzeniu. Kluczową rzeczą jest, by podkreślić i wyjaśnić partnerowi, dlaczego nie potrafimy z dania na dzień dostosować się do jego nowego podejścia. W przeciwnym razie poczuje się odtrącony i pogubi się całkowicie w swoich uczuciach…
 

Chciałabyś jeszcze lepiej zrozumieć psychikę mężczyzn i zasady budowania związku? Zapisz się na jedno z wyjątkowych szkoleń z zakresu relacji damsko-męskich Perfect Dating.   

Perfect Dating