Moje zakupy

x
Koszyk jest pusty

brakwzwoduProblemy z erekcją zdarzają się mężczyznom w każdym wieku. Choć to naturalna sprawa, niektórym paniom brakuje wyczucia, zrozumienia i dobrego podejścia, gdy ich partner zaniemoże... Sprawdźmy, co może wywoływać problemy...

 

Brak erekcji u mężczyzny.

Istnieje mit w wielu społeczeństwach, że większość kobiet udaje orgazm, by nie zranić uczuć swojego wybranka i czeka biernie aż mężczyzna je zaspokoi. Gdy tego nie zrobi kochanka bez nerwów i z anielską cierpliwością pociesza go lub udaje, że nic się nie stało. To mit. A jak wygląda rzeczywistość? Napalona, bądź ujmując ładniej, bardzo podniecona kobieta, która pragnie, by facet wszedł w nią „tu i teraz” nie przebiera czasem w słowach, jeśli facetowi członek odmówi posłuszeństwa…

brakwzwodu

Przykre słowa…

Kobiety potrafią być w łóżku bardzo niedelikatne. Wielu panów zwierzało mi się nieraz, że ich kobieta potrafiła im w trakcie intymnego zbliżenia powiedzieć z ironią i szykaną w głosie: „Co, twój mały poszedł spać?, „W takim wieku już stałeś się impotentem?” albo „Jeszcze nie jesteś gotowy?”. Drogie panie,  apeluję o rozsądek, wyczucie powagi sytuacji i zaprzestanie dopiekania swoim partnerom (!!!), bo może doprowadzić to do tego, że zamkną się oni w sobie na zawsze i nigdy nie zaznacie z nimi już udanego seksu lub w ogóle wasz związek się rozpadnie.

brakwzwodu

 

Powtarzanie się problemów…

Są mężczyźni, którzy mogą uprawiać seks w dzień i w noc i zawsze ich „przyjaciel” stoi na baczność. Nie jest to jednak spora grupa, raczej regułą jest, że zdecydowana większość panów ma problemy w pewnym okresie swojego życia z potencją. Jednorazowymi zaburzeniami wzwodu zwykle pary się nie przejmują. Większość osób traktuje to, jako "wypadek przy pracy". Problem pojawia się, gdy partner łóżkowy nie może osiągnąć lub utrzymać erekcji przez kilka kolejnych prób podejmowania stosunku. Wtedy często ludzie obwiniają się wzajemnie za taki stan rzeczy. Kobiety mają w zwyczaju snuć przy tym teorie spiskowe, jakoby ich chłopak miał kogoś na boku lub że stały się dla niego nieatrakcyjne. Mężczyźni za to oskarżają partnerki, że traktują ich, jak maszynkami do seksu i że gdyby one bardziej się starały nie byłoby problemu.

Przyczyny zaburzeń

Może faktycznie się zdarzyć, że chłopak robi sobie skoki w bok. Jest też możliwe, że problemy z potencją wynikają z faktu, że dziewczyna przestała go podniecać lub zrobiła się „w środku” zbyt „szeroka” i „luźna”, przez co penis nie otrzymuje odpowiedniej stymulacji i wzwód zanika. Generalnie jednak w całej tej sytuacji zapomina się o innych, bardzo istotnych czynnikach, które mogą przyczyniać się ograniczenia potencji mężczyzny. Do nich należą problemy o podłożu psychosomatycznym, jak i inne schorzenia i choroby, które wymagają diagnozy.

brakwzwodu

 

Do lekarza z żoną…

Problem polega jednak na tym, że mężczyźni niezwykle rzadko chodzą do lekarza i ukrywają swoje problemy zdrowotne. Ta tendencja jest faktem. Wielu mężczyzn można byłoby uratować przed nagłym zgonem, gdyby poddali się wcześniej odpowiednim badaniom. Problem w niektórych krajach urósł do takiej rangi, że są akcje, które zachęcają, by mężczyźni chodzili ze swoimi żonami do lekarza, gdyż one są najczęściej najlepiej zorientowane w dolegliwościach swoich partnerów. Dlatego też zamiast wyśmiewać partnera lub obwiniać go za nieudane życie seksualne, powinnaś bliżej przejrzeć się jego zachowaniom i wyglądowi. Poniżej wyszczególnione są przykładowe powody, które obniżają potencję mężczyzn.

Układ krążenia

Spadek męskiej potencji często związany jest z problemami z układem krążenia. Zastanawiasz się być może, jaki istnieje związek pomiędzy tymi sprawami. Otóż nic nie jest bez znaczenia. Penis  zwiększa swój rozmiar i wznosi się, gdy jego tkanki wypełniają się krwią. Doprowadzają ją tętnice o bardzo małej średnicy, zaledwie 2 milimetrów. Wskutek złej diety, skłonności genetycznych czy palenia papierosów tworzą się w nich blaszki miażdżycowe. Zwężają one światło tych naczyń, co powoduje, że zbyt mało krwi napływa do członka. A wtedy pojawiają się kłopoty z erekcją.

 

brakwzwodu

 

Chciałabyś zwiększyć swoją wiedzę na temat mężczyzn, odkryć ich pragnienia i sposób myślenia? Jeśli tak, to skorzystajz naszych szkoleń z uwodzenia dla pań!

 
Perfect DatingPerfect Dating

 

Cukrzyca

Zaburzenia erekcji mogą sygnalizować także cukrzycę, która długo przebiega bezobjawowo. Uszkadza ona włókna nerwowe inicjujące mechanizm wzwodu. Pogarsza też stan naczyń krwionośnych. Uniemożliwia ich rozszerzenie, co powoduje, że do penisa dopływa za mało krwi i sprawność seksualna spada. Istnieje wiele symptomów cukrzycy, najbardziej charakterystyczne z nich, to ciągłe odczuwanie pragnienia, nagłe tycie lub spadek wagi oraz problemy skórne.

Problemy hormonalne

Obniżenie sprawności seksualnej może też być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi. Najczęściej związane jest ze spadkiem poziomu męskiego hormonu płciowego – testosteronu. Nie zawsze spowodowany jest on starzeniem. Zdarza się i u młodych mężczyzn, którzy dla zwiększenia masy mięśni i wydolności organizmu zażywają sterydy anaboliczne z testosteronem. Skutkiem tego nadmiernie rośnie jego poziom we krwi. Wówczas organizm ogranicza jego wytwarzanie. Mechanizm ten może działać nawet po odstawieniu sterydów anabolicznych, co powoduje zaburzenia erekcji.

brakwzwodu

 

Stres

Nie odstępuje on większości facetów i nawet u młodych obniża potencję. Stres powoduje, że przysadka mózgowa produkcje dużo prolaktyny. A nadmiar tego hormonu odbiera znacznie panom ochotę na seks. Jeśli nie ma innych przyczyn zaburzeń erekcji, to jest to sygnał, że facet powinien natychmiast zwolnić tempo życia i  więcej się relaksować, bo poziom stresu jest tak wysoki, że doszło do rozregulowania pewnych funkcji organizmu.
 

Chciałabyś zwiększyć swoją wiedzę na temat mężczyzn, odkryć ich pragnienia i sposób myślenia? Jeśli tak, to skorzystajz naszych szkoleń z uwodzenia dla pań!

 
Perfect Dating