Nawet kiedy poznasz „idealnego” partnera, takiego o którym zawsze marzyłeś. Osobę która odpowiada Ci pod każdym względem. Ludzki los sprawi, że będą delikatne sprzeczki, niedopasowania, kontrowersyjne rozmowy. Emocje będą iskrzyć. W twoich rękach jest to co z tym zrobisz, a więc zapoznaj się z pewnymi prawami…
Co sprawia, że wchodzimy w związek?
1. Mit
Wmawiano nam zawsze, że przeciwieństwa przyciągają się wzajemnie. Kiedy mówimy o magnesach jest to prawda, ale w przypadku relacji między ludźmi niekoniecznie. W przypadku ludzi przeciwieństwa rzeczywiście przyciągają się wzajemnie, ale na krótko. Partnerzy muszą mieć ze sobą wiele wspólnego, bardzo wiele. W innym wypadku zmęczą się sobą, będą się razem nudzić i zaczną odczuwać wzajemną niechęć.
2. Wspólne zainteresowania
Znamy pary, w których partnerzy są całkowicie różni, ale jeśli ich związek jest udany to znaczy że mają wiele wspólnych zainteresowań. Choć jest bardzo ważne, żeby partnerzy mieli ze sobą wiele wspólnego, niewiele jest związków, w których w pełni do siebie pasują. Każdy związek boryka się z różnicami. Niewiele z nich dobrze funkcjonuje we wszystkich sferach. Jedno chce uprawiać seks cały czas, a drugie nie ma na to ochoty. Jedno lubi imprezy, a drugie jest domatorem. Jedno lubi towarzystwo ludzi, a drugie spokój i ciszę.
3. Bądź czujny
Partnerzy mogą się całkowicie różnić w niektórych sprawach. Należy tego oczekiwać, ale nie w zbyt wielu i zbyt drastycznie. Zwiększa to wzajemne zainteresowanie. W przypadku seksu może powstać problem, jeżeli jest to jedna ze sfer niedopasowania. Partner zaspokoi swoje potrzeby w domu, albo zrobi to gdzie indziej. Jeżeli nie adorujesz swojej partnerki, to ona znajdzie sobie kogoś innego, kto będzie ją adorował. Jeśli nie rozmawiasz z partnerem, to znajdzie sobie kogoś, kto będzie z nim rozmawiać. Jeśli nie uprawiasz seksu z partnerem, to on znajdzie sobie kogoś, kto będzie uprawiał z nim seks. Każdy postępuje tak, aby zaspokoić swoje potrzeby, bez względu na to jakie one są. Jeśli dana osoba nie zaspokoi gdzieś swoich potrzeb, to będzie wiodła życie pełne frustracji i zniechęcenia. Prawda jest taka że wszyscy się różnimy od siebie . Dzięki temu życie jest ciekawsze.
4. Twórcze konflikty
Potrzebujesz innych osób. Nikt nie odnosi sukcesów sam. Nikt nie jest naprawdę szczęśliwy sam. Potrzebujemy się wzajemnie. Zostaliśmy sobie dani, żeby się kochać, bawić, kłócić i cieszyć. Tak naprawdę, możemy się poznać i odkryć dopiero w relacji z drugim człowiekiem. Relacje między ludźmi pełne są konfliktów. Dwoje ludzi usiłujących żyć razem w pełnej harmonii to niemal absurdalny pomysł. Przekonanie, że wzajemnie nie będą ranić swoich uczuć, jest po prostu nierealne. To, jak postrzegasz innych, mówi więcej o tobie niż o nich. Nie możesz kochać lub nienawidzić jakiejś cechy drugiego człowieka, jeśli nie odzwierciedla cechy, którą kochasz lub nienawidzisz w sobie. Odczuwasz pociąg do ludzi podobnych do siebie, nie darzysz sympatią ludzi przejawiających cechy, za którymi nie przepadasz u siebie. Postrzegasz innych przez pryzmat swoich przeszłych doświadczeń, uczuć i myśli Zwykle jesteś przekonany, ze twój sposób postrzegania ich jest obiektywny i nie związany z twoimi własnymi problemami.
5. Moc wybaczania
Co jeśli jakaś sytuacja wywoła w tobie olbrzymi gniew, złość, smutek, żal? Wybacz drugiej stronie za to. Będzie to bardzo trudne. Zrób to nie dla niej, a dla siebie, przebacz jej, bo ty na to zasługujesz. Kiedy nosisz w sobie negatywne emocje w stosunku do drugiej osoby, blokujesz swoją twórczą energie, przebaczając uwalniasz wielkie pokłady swojej wewnętrznej mocy, nie cofasz się już w przeszłość, ale patrzysz dumnie w przyszłość.
6. Pamiętaj o dotyku
Ludziom bardzo potrzebny jest dotyk drugiej osoby. Niemowlęta, które nie są dotykane, nie rozwijają się intelektualnie i emocjonalnie tak dobrze jak te, które są przytulane i trzymane na rękach. To samo dotyczy dorosłych. Żaden związek, w którym partnerzy nie dotykają się, również nie będzie się rozwijał. Kiedy para wybiera się na terapię, terapeuta zaleca w pierwszej kolejności dotyk.
Przytul, pocałuj, poklep, zrób cokolwiek, co spowoduje kontakt fizyczny. Jak myślisz, dlaczego ludzie podają sobie ręce przy przywitaniu? Tworzy to fizyczną więź, którą następnie można rozwijać. Nowożeńcy, jak już zostaną ogłoszeni mężem i żoną całują się. Jest to fizyczna więź którą mogą później rozwijać. Gdy para popada we wzajemny konflikt, jako pierwszy znika kontakt fizyczny. Przy dotyku następuje wymiana energii, która leczy i tworzy więź między dwiema osobami.
Dotyk przez swoje znaczenie w relacjach personalnych jest najbardziej bezpośrednia formą komunikacji niewerbalnej. Wykorzystując go, można bardzo łatwo naruszyć czyjąś prywatność i intymność. Dotyk jest więc czymś więcej, niż tylko kontaktem cielesnym między dwoma osobami.
Dzięki innym ludziom, możemy poznać prawdę na swój temat uczyć się takich wartości jak, cierpliwość, akceptacja, miłość. Dlatego doświadczaj i zbieraj doświadczenie gdzie tylko można. Wykorzystaj każdy dzień.