Stare przysłowie głosi, że mężczyźni pochodzą z Marsa, a kobiety z Wenus. Ma to nam uświadomić jak bardzo jesteśmy różni od siebie i to nie tylko w kwestiach najbardziej widocznych czyli tych opartych o naszą fizyczność. Czy to prawda? Jak wygląda psychologia mężczyzn?
Jak zdobyć faceta - Psychologia mężczyzn
To prawda – nasza psychika znacząco się różni. Wynika to przede wszystkim z faktu, że tak naprawdę nasze role społeczne dziesięć tysięcy były bardzo odmienne – mężczyzna miał polować, zdobywać pożywienia dla rodziny i generalnie dbać o jej przetrwanie, podczas gdy rolą kobiety było tak naprawdę opiekowanie się ogniskiem domowym i pilnowanie jego „rozwoju emocjonalnego”.
Stąd bardzo wiele rozbieżności w naszym podejściu do otaczającej nas rzeczywistości, a nawet sposobu w jaki tak naprawdę ją odbieramy. Nie wymienię w poniższym artykule wszystkich, bo brakłoby mi na to miejsca, ale skupię się na tych kilku najciekawszych. Jeśli masz ochotę na więcej, to z pewnością nie będziesz miała najmniejszych problemów aby znaleźć interesujące Cię informacje.
1.Ty mi jakoś inaczej pachniesz
Dlaczego dookoła muszli w mieszkaniu mężczyzny zawsze podłoga się klei? Jak wiesz, sikamy na stojąco. Czasem jednak nasz sprzęt (zwłaszcza po udanym seksie) odmawia posłuszeństwa i dziwnym trafem zaczynamy sikać na ścianę, podłogę lub sufit. Musisz wiedzieć, że nie jesteśmy dumni z tego faktu i często denerwuje on nas tak samo, jak Ciebie.
Dlaczego mamy brudną pościel? Generalnie mężczyźni mają gorsze powonienie niż kobiety, a nasza skóra nie jest tak wrażliwa jak Twoja. Z tego powodu nie zawsze dostrzegamy, że w łóżku zaczyna już się rozwijać nowe społeczeństwo, eksperymentalnych gatunków...
Ponieważ jesteśmy popularnie zwani „wzrokowcami” działają na nas obrazy. Obrazy, które widzieliśmy lub które sobie wyobrażamy – to one mocno pozostają w pamięci i decydują o tym, czy chcemy być z daną kobietą, czy nie. Dotyczy to zarówno obrazów na temat mężczyzny, jak i obrazów na temat Ciebie. Liczy się dla nas – nie to, jaka rzeczywistość jest naprawdę, ale jaki obraz mamy jej w głowie.
Zainteresowała cię ta tematyka? Chciałabyś zgłębić wiedzę na ten temat? Zapisz się na nasze niesamowite szkolenie uwodzenia!
2.Co z tą psychiką?
Psychika mężczyzny jest dużo słabsza, niż Twoja: popełniamy pięć razy więcej samobójstw, 90% więźniów to mężczyźni, 90% pozwów o rozwód składają kobiety, popadamy częściej w nałogi... Tak naprawdę pod powłoką testosteronu kryje się zawsze mały chłopiec, który potrzebuje Cię, aby funkcjonować.
Obrażamy się na krótko. Nasza psychika nie wytrzymuje długiego dąsania się i dużo szybciej niż Wy – chcemy wspólnej zgody. Również dużo szybciej zapominamy przykre chwile – nasz umysł po prostu nie radzi sobie z dłuższym przeżywaniem negatywnych momentów.
Chcemy być dla Ciebie potrzebni. Dlatego lubimy doradzać, lubimy komuś pomagać, rozwiązywać problemy. To, że nas potrzebujesz sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. Im bardziej stajesz się niezależna, samodzielna – tym bardziej pozbawiasz nas poczucia męskości. Możesz to okazywać poprzez prośby (nie żądania) werbalne, oraz wdzięczność, gdy coś dla Ciebie zrobimy. Mówiąc facetowi: „Ty zawsze mi pomagasz, znasz się na tylu rzeczach, jesteś wspaniały” – podbudowujesz jego ego, a dzięki temu sprawiasz, że lepiej czuje się w Twoim towarzystwie.
Mamy silną potrzebę akceptacji – ciągła krytyka potrafi odsunąć miłość na dalszy bok i sprawić, że facet przestanie odczuwać potrzebę przebywania z Tobą. To samo dotyczy akceptacji przez Twoją rodzinę, znajomych, przyjaciółki. Pamiętam, gdy kiedyś pod koniec jednego z moich związków, moja dziewczyna powiedziała, że jej rodzice mnie nie lubią. Prawdopodobnie nie spodziewała się tego, ale przestałem wtedy zupełnie myśleć poważnie nad tym związkiem – wiedziałem przecież, że jej rodzina mnie nie akceptuje, więc czułem się odrzucony i automatycznie zacząłem tą znajomość postrzegać negatywnie. Niestety tak już mamy – jeśli zatem Twoi rodzice nie lubią Twojego partnera – nie musisz mu o tym mówić. Szczerość – owszem, ale pewnych rzeczy się nie mów. Tak samo nie chcesz, żeby facet codziennie powtarzał Ci, że masz cellulit i wyszedł Ci nowy pryszcz na nosie.
3.Tylko nie płacz proszę!
Jesteśmy szalenie wyczuleni na Twój płacz. Budzi on w nas instynkt opiekuna i od razu wypadają nam wszystkie asy z rąk, przynajmniej do czasu, gdy mężczyzna jest głową rodziny. Gdy zaczynasz przejmować jego rolę w związku – nie licz na to, że płacz będzie miał jakiś efekt. Pamiętaj jednak, żeby nie łączyć płaczu bezpośrednio z kłótnią. Możesz wtedy zakorzenić w męskim umyśle, że zacznie on kojarzyć Twój płacz z odrzuceniem, a to może spowodować połączenie Twojego płaczu z agresją. Zamiast okazać Ci czułość, gdy płaczesz, zacznie się irytować.
Nie pamiętamy dat – rocznic, urodzin, imienin itp. Po prostu tak mamy. Wielu mężczyzn ma też problem z zapamiętywaniem imion. Dla nas te rzeczy nie niosą po prostu żadnej wartości praktycznej, więc nasz umysł często ma problem z pamiętaniem takich detali. Zrozum to zatem – zamiast się oburzać – spraw na prezent Twojemu facetowi fajny kalendarz, w którym będą wpisane wszystkie ważne daty, o których ma pamiętać. Może to też być po prostu karteczka, którą będzie mógł wsadzić sobie w portfel. Zobaczysz, że facet doceni to, że go rozumiesz i będzie pamiętał zawsze o Waszych ważnych terminach.
Zainteresowała cię ta tematyka? Chciałabyś zgłębić wiedzę na ten temat? Zapisz się na nasze niesamowite szkolenie uwodzenia!
Dołącz do naszej społeczności:
Dodaj komentarz
Komentarze
jest to spowodowane stereotypami takimi jak np:muszą odpowiadać za wszystk sprawy.
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.